Jeśli tworzymy stronę internetową to w pewnym momencie na pewno pada pytanie od agencji reklamowej lub projektanta „Gdzie umieszczamy nową stronę internetową” i wychodzi prośba o stworzenie lub udostępnienie danych koniecznych do połączenia.

Wiele osób myli wtedy pojęcia domeny z hostingiem i twierdzi że ma wykupiony adres strony np. www.studiodi.pl i to wystarczy żeby strona była w internecie.

Otóż nie.

Domena jest jedynie ciągiem znaków (adresem) po którego wpisaniu jesteśmy kierowani właśnie pod konkretny hosting.
Najprościej tłumacząc – Domena działa jak skrót do plików naszej strony – a która znajduje się w jakimś katalogu na dysku.Samo kupno domeny jeszcze nic nam nie daje – musimy ją „skierować” na konkretny hosting.

Hosting (Konto Hostingowe) znajduje się na serwerze.
Serwer to nic innego jak komputer  który jest podłączony do internetu, i ludzie znający jego IP i ścieżkę do udostępnionego folderu ze stroną moga ją zobaczyć , dzięki czemu internauci mogą trafić na umieszczone na nim strony internetowe, sklepy bądź aplikacje.

Czyli wystarczy umieścić stronę na komputerze i będzie w internecie?
I tak i nie 🙂 Aby strona była cały czas dostępna, to nasz komputer musi pracować 24h na dobę i być cały cza podłączony do internetu. Kolejną sprawą są wątki czysto techniczne jak zapewnienie odpowiedniej temperatury do pracy, ponieważ komputer pracujący cały czas będzie wytwarzał duże ilości ciepła i np, w lecie może się przegrzewać. Gdy będzie awaria prądu lub internetu to również strona nie będzie działała. Nie wspominamy już o o awariach sprzętu, w najgorszym wypadku awarią dysku i danych na nim – czy posiadamy wtedy aktualny backup naszych danych? Pomijam już całkiem specjalistyczną wiedzę która będzie pozwalała nam zarządzać naszym domowym serwerem. Czy czujemy się administratorem? Bo jeśli nie mieliśmy z tym nic wspólnego, to nie poradzimy sobie z administracją.

Dlatego pytanie czy warto jest korzystać z serwera u siebie w domu –  Jest dosyć retoryczne.
Warto jeśli mamy na to miejsce, czas, odpowiedni sprzęt i zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze

Ale dla pojedynczej strony – koszt 50 zł jest raczej dużo bardziej zjadliwym kosztem
Lepiej jest zająć się tym co robimy dobrze a

Jeśli już wiemy co tak naprawdę potrzebujemy aby strona internetowa działała , to teraz pytanie jak wybrać najlepszy hosting?

Studio Graficzne

Studio Graficzne

Leave a Replay

Strony Internetowe na systemie CMS WordPress

 „Strony Internetowe na systemie WordPress” Wstęp Na warsztat bierzemy jeden z produktów który oferujemy naszym klientom: „Strony Internetowe oparte na systemie CMS

Jaki hosting wybrać 2019

Jaki hosting wybrać 2017   Odwieczne pytanie które zajmuje głowy coraz więcej osób. Odpowiedź jest prosta… Dopasowany do Ciebie 😉 Oczywiście pół-żartem, ale

o nas

Jesteśmy małym studio graficznym realizującym nowoczesne projekty graficzne dla klientów z całej Polski.

Inne wpisy

Social Media

Zapisz się na newsletter

Pozostań z nami w kontakcie

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?